Marqués de Murrieta Reserva 2022
Marqués de Murrieta Reserva kopen
Marqués de Murrieta Reserva is een klassieke en elegante rode Rioja uit Spanje. Deze Reserva wordt gemaakt van Tempranillo, Mazuelo, Graciano en Garnacha, afkomstig van de eigen wijngaarden rond Finca Ygay in Rioja Alta. De wijn combineert rijp rood fruit, pruim, kersen, specerijen, balsamico, vanille en subtiele houttonen met verfijnde tannines en een lange afdronk.
Hoe smaakt Marqués de Murrieta Reserva?
In de geur herken je kersen, aardbei, rode pruim, zwarte bes, balsamico, mediterrane kruiden, vanille, cederhout, tabak en een lichte kruidigheid. De smaak is vol, soepel en elegant, met rijp fruit, frisse zuren, fijne tannines en een lange, harmonieuze afdronk. De rijping op Amerikaans eikenhout geeft de wijn extra rondeur, kruidigheid en klassieke Rioja-complexiteit.
Waarom is deze Rioja Reserva zo populair?
- Klassieke rode wijn uit Rioja Alta in Spanje
- Blend van Tempranillo, Mazuelo, Graciano en Garnacha
- Afkomstig van de eigen wijngaarden rond Finca Ygay
- Rijping op Amerikaans eikenhout zorgt voor vanille, kruidigheid en zachte structuur
- Heerlijk bij lamsvlees, gegrild rood vlees, wild, stoofgerechten, paddenstoelen en gerijpte kazen
Herkomst en vinificatie
Marqués de Murrieta Reserva komt uit Rioja Alta, waar de wijngaarden van Finca Ygay rondom de bodega liggen op kalk- en kleirijke bodems. De wijn wordt gemaakt van Tempranillo, aangevuld met Mazuelo, Graciano en Garnacha. De druiven worden afzonderlijk gevinifieerd in roestvrijstalen tanks, waarna de wijn rijpt op Amerikaans eikenhout. Deze combinatie van druiven, herkomst en rijping geeft de wijn zijn herkenbare balans tussen fruit, frisheid, kruidigheid en elegante houttonen.
Serveertip
Serveer Marqués de Murrieta Reserva rond 16-18°C. Open de fles bij voorkeur 30 minuten voor het schenken. Lekker bij lamsrack, geroosterd lamsvlees, entrecote, ribeye, wildgerechten, stoofschotels, paddenstoelenrisotto, gegrilde groenten, charcuterie en gerijpte Spaanse kazen.
Ontdek meer over onze andere rode wijnen uit Spanje.
| Producent | Marqués de Murrieta, Finca Ygay, 26006 Logroño, La Rioja, Spanje. |
| Allergenen en ingrediënten | Bevat Sulfiet |
| Flesgrootte in liters | 0.75 |
| Alcoholpercentage | 14,5 |
| Land van herkomst | Spanje |
| Wijngebied | Rioja |
| Druivensoort | Tempranillo |
| Wijnhuis |
Marqués de Murrieta
|
| Jaargang | 2022 |



