Chateau La Nerthe Chateauneuf du Pape blanc heeft een mooie complexiteit, smaken van citrus (limoen), exotisch fruit (ananas, mango) met een goede balans tussen zuurgraad en volheid. De veroudering is elegant en goed geïntegreerd, de afdronk is expressief met aanhoudende, pittige en minerale tonen. Drink deze biologische witte wijn uit de Rhône op een temperatuur van 10-12°C
Lekker bij Vis
Chateau La Nerthe Chateauneuf du Pape blanc is lekker bij vis met botersaus, schaal- en schelpdieren en witvlees.
Op dronk
Je kunt de wijn nu drinken en tot 2024 bewaren.
Rhône, Frankrijk
De wijn is afkomstig van Château La Nerthe. Dit ligt in het hart van de Provence in het zuidoosten van Frankrijk, ongeveer 80 km ten noorden van Marseille. Het is een magische plek dankzij de kelders die dateren uit de 16e eeuw en het uitkijkpunt op de belvedère dat wordt gedomineerd door het 18e-eeuwse kasteel.
Grenache Blanc, Roussanne, Clairette en Bourboulenc
La Nerthe Chateauneuf du Pape blanc is gemaakt van Grenache Blanc, Roussanne, Clairette en Bourboulenc druiven. De druiven worden volledig rijp, met de hand geplukt om hun evenwicht en geur te behouden. Alle druiven behalve Roussanne worden direct gedurende 3 uur in een pers verwerkt. Na 24 uur wordt het sap gefilterd en begint de gisting bij lage temperatuur om alle smaken te beschermen.